Vragen over verkeersveiligheid door nieuwe maatregelen in fietsstraat Haanwijk

Inwonersbelangen vraagt om opheldering over verkeersdrempel en wegversmalling in fietsstraat Haanwijk vanwege veiligheidszorgen.
Vragen over verkeersveiligheid door nieuwe maatregelen in fietsstraat Haanwijk

In de fietsstraat Haanwijk zijn onlangs nieuwe verkeersmaatregelen aangelegd die voor discussie zorgen. De lokale politiek, vertegenwoordigd door Inwonersbelangen, heeft het college van wethouders en de burgemeester vragen gesteld over de impact van deze aanpassingen op de verkeersveiligheid. De partij wil duidelijkheid over een geplaatste verkeersdrempel en een wegversmalling met paaltjes.

Redenen voor zorgen over de veiligheid

Fietsstraten zijn speciaal ingericht om het fietsen te stimuleren en verkeersveiligheid voor fietsers te bevorderen. Inwonersbelangen uit zorgen dat de nieuwe verkeersdrempel en paaltjes mogelijk juist andere risico’s met zich meebrengen. Zo kan een drempel ervoor zorgen dat fietsers minder comfortabel kunnen passeren of dat autoverkeer onverwacht moet afremmen, wat onveilige situaties kan creëren. De wegversmalling met paaltjes kan tot verwarring leiden over de juiste route of het tegemoetkomen van verkeer.

Wat zijn de vervolgstappen?

Het college van wethouders en de burgemeester zijn gevraagd om uitleg te geven over de gemaakte keuzes en of er een evaluatie komt van deze nieuwe inrichting. Tot nu toe zijn verdere details over mogelijke aanpassingen niet bekend. Wat inwoners en weggebruikers kunnen doen, is alert blijven op de situatie en eventuele knelpunten melden bij de gemeente.

  • Inwonersbelangen vraagt schriftelijke toelichting van het college
  • Verkeersdrempel en wegversmalling met paaltjes zijn de onderwerpen van zorg
  • De impact op de verkeersveiligheid moet worden onderzocht en geëvalueerd
  • Weggebruikers worden gevraagd om voorzichtig en alert te zijn

De situatie in de fietsstraat Haanwijk laat zien dat het aanbrengen van verkeersmaatregelen zorgvuldig moet gebeuren en dat betrokken partijen goed moeten samenwerken om de veiligheid voor iedereen te waarborgen. Meer informatie volgt zodra het college heeft gereageerd.